Whatsapp

Karayolları standardına uygun akrilik reçineden imal edilen klor kauçuk soğuk yol boyası graco line lazer makinası ile püskürtülür. Duvar boyama ile çavuş ve zebra taramalarda metrekare sarfiyatı 300-500 gramdır. Kuruma süresi hava şartlarına bağlı olarak 1-4 saat arasıdır. Mat ve pastel bir tonda görünüme sahip olup, kapalı alanlarda kirlilik ve temizlenme oranı çok iyi derecededir ve su ile yıkanabilir. Yıpranma süresi, nem almayan yapılarda çok uzun sürelidir.

Kuşak: Kuşak, duvar kolon işaretlemelerinde tamamlayıcı estetik unsur olmakla birlikte uygulandığı yükseklik, alt ve üst renklerden farklı kontrast oluşturarak görünülürlüğü artırır ve parklardaki hamleleri kolaylaştırır, araç ve kolon ya da duvarlarda oluşan zararları engeller.

Zebra Tarama: Zebra tarama, özellikle çift yönlü otopark yollarında dönüş noktalarındaki kolonların oluşturduğu tehlikeye dikkat çekmek için yapılan uygulamadır. Bu tarama ile zebra taramalı kolon diğer kolonlardan ayrılır, bulunduğu noktaya dikkat çeker. Parka estetik görüntü katması diğer avantajıdır.

Çavuş Tarama: Otopark rampalarına yapılan uygulamadır. Hem giriş hem çıkış olarak kullanılan rampalarda duvar görünürlülüğünü artırmak çift yönlü rampalarda yön belirlemek ve estetik görüntü için kullanılır.

Kodlama: Genel amacı konum belirlemektir. Araçların hangi katta ve kat içerisinde hangi noktada bulunduğunu belirten harf ve rakamlar bütünüdür. İstenilen büyüklük ve tasarım kullanılarak uygulanabilir.

Copyright © Meridyen Trafik | Boyama AppveWeb.site